Awans drużyny z Ciborza do finału Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Środowisk Trzeźwościowych

W dniach 11-13 czerwca 2021 roku w Cieszynie odbyła się już 5 edycja Ulicznego Grania – święto piłki nożnej ulicznej oraz święto łamania schematów dotyczących różnych grup społecznych.

W tym roku zawody wyjątkowo odbyły się nie na pięknym cieszyńskim rynku, ale pod Wzgórzem Zamkowym- tuż przy rzece Olzie.

W Cieszynie odbyły się trzy turnieje Piłki Nożnej Ulicznej, która jest bardzo atrakcyjną i widowiskową odmianą piłki nożnej – stworzonej jako forma rehabilitacji dla wychodzących z bezdomności.

Jednym z turniejów były Mistrzostwa Polski Bezdomnych (półfinał), w którym zagrały drużyny reprezentujące różne środowiska trzeźwościowe i bezdomne. Impreza miała wysoki poziom sportowy, drużyny reprezentowały m.in. Warszawę, Wrocław, Katowice, Nowolipsk, Cieszyn i Cibórz.

Nasza drużyna awansowała do rozegrała 5 spotkań, trzy wygrała, dwa nieznacznie przegrała i tym samym awansowała do finału Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Środowisk Trzeźwościowych, który odbędzie się we wrześniu br. w Warszawie.